• Wiadomości
    • Aktualności
    • Nowości
    • Szkoły jazdy
    • Testujemy
    • Zapisz się do naszego newslettera !
    • Artykuły
  • Wywiady
  • Dział prawny
    • Ustawy
    • Podatki
    • Licencje
    • Konwencje
    • Zezwolenia
  • Spotkania branżowe
    • Zloty i targi motoryzacyjne
  • Filmy
  • Galeria

Symulatory w szkoleniach kierowców

Sobota, 14 Listopada 2009 21:57
symulator

W dniu 6 listopada 2009 w Jaworznie odbyła się konferencja pt. "Zmiany w przepisach a nowoczesne technologie w szkoleniach kierowców". Podczas Spotkania zorganizowanego przez Centrum Edukacji Zawodowej Cargo, poruszano głównie tematy związane z wykorzystaniem najnowszych technologii szkolenia kierowców zawodowych w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych urzędów pracy, policja oraz lokalne władze.


- Jest bardzo dużo kierowców, którzy zostali skierowani przez urzędy pracy do odbycia szkoleń zawodowych - Ponieważ przepisy dotyczące kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych są nowe, to urzędnicy nie są z nimi w pełni zaznajomieni. Rzetelna informacja odgrywa tu bardzo ważną role, gdyż podawany przez niektóre media obraz rzeczywistości jest często rozmyty i nieprecyzyjny. Chcemy, aby urzędnicy zapoznali się na konferencji ze wszystkimi przepisami w sposób profesjonalny i przystępny. Zaprezentowane zostanie również działanie naszego symulatora jazdy samochodem ciężarowym i autobusem, który służy do przeprowadzania szkoleń z jazdy w warunkach niebezpiecznych - mówi Andrzej Palka, prezes Centrum Edukacji Zawodowej "Cargo".

W Jaworznie podkreślano, jak ważną rolę spełniają nowoczesne technologie w systemie szkoleń kierowców zawodowych.
- Nie wyobrażam sobie, żeby szkolenia odbywały się bez wykorzystania nowoczesnych środków. Jeśli chodzi o samą jazdę w warunkach specjalnych, to symulator wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Zasymulowanie wypadku z udziałem pełnej cysterny na placu jest niemożliwe, a na symulatorze tak. Do tego koszt budowy toru jest kilkadziesiąt razy wyższy, niż zakup symulatora - mówi dalej A. Pałka.

Podczas spotkania można było własnoręcznie przetestować możliwości symulatora, który jest na wyposażeniu CEZ "Cargo". Warto podkreślić, że jest to pierwszy symulator w kraju, który posiada wymagany certyfikat wydany przez Polskie Centrum Akredytacji. Goście zsiadając z fotela kierowcy, z wypiekami komentowali zalety urządzenia. - Wrażenia niesamowite, czułam się jakbym naprawdę siedziała za kierownicą ciężarówki - mówi Magdalena Zborowska-Baca z Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. - Spora dawka emocji, naprawdę czuje się zagrożenia na drodze.

Entuzjastycznie wypowiadali się również przedstawiciele lokalnych władz. - Jestem bardzo zadowolony, że tak nowoczesne rozwiązania mamy w Jaworznie - mówi Dariusz Starzycki, zastępca prezydenta Jaworzna. - Widziałem symulator i cieszę się, że jest urządzenie, które jest w stanie tak dokładnie odwzorować zagrożenia na drodze. Skoro pilotów uczy się na symulatorach, to myślę, że można uczyć i kierowców.

Na konferencji można było również sprawdzić w praktyce system szkoleń komputerowych określany przez ustawę, jako narzędzie wspomagające proces szkolenia. Powszechnie nazywa się je e-learningiem lub e-kursem. Na pięciu stanowiskach goście mogli zobaczyć, jak przyjazna jest ta forma nauczania kierowców. Jak podkreślają prezenterzy z Kierowca.pl, główną zaletą jest to, że szkoły nie muszą zbierać grup chętnych, tylko przeszkalać kandydatów Indywidualnie, daje to kursantowi możliwość dopasowania nauki do indywidualnego planu zajęć.



Źródło:
CEZ Cargo

 

 


Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Security Image
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Powered by !JoomlaComment 3.26

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Prezentacje

  • Scania Polska – jest się czym pochwalić...
  • Rejestracje samochodów ciężarowych w 2011
  • Maxity Euro 5 - mocny i oszczędny
  • Autostrada Wielkopolska pod opieką MAN
  • I Olimpiada Techniczna DAF
  • Etykieta UE - bezpieczne, ciche, oszczędne opony Continental
  • Osie z gwiazdą
  • Scania w nowym garniturze
  • MŚP pod lupą
  • Mądry Polak przed szkodą
  • Neoplan Starliner – Projekt Premium
  • Wschód otwiera się na Wielton
  • Unimogiem po trawniku
  • Legenda... kołem się toczy
  • MAN TGX EfficientLine – wszystko w jednym
  • Nowy Volkswagen Crafter
  • Rejestracje samochodów ciężarowych - I półrocze 2011
  • Master Truck 2011 zdjęcia
  • ZASŁAW w nowej odsłonie
  • Nowy Actros na europejskiej scenie

Nowości

  • Nawigacja dla ciężarówek i kamperów
  • Mapa NAVTEQ w urządzeniach Garmin w Rumunii
  • Gwiazdkowe last minute od Mio
  • Badania NaviExpert
  • Nowa architektura oprogramowania nawigacyjnego
  • Kamera cofania w parze z nawigacją Mio
  • V. Orlandi; niezwykła firma, niezwykłe produkty!
  • Garmin prezentuje nową linię nuvi na 2012 r
  • Becker podsumowuje 2011 rok
  • RECO - najnowszy model nawigacji NavRoad
RedakcjaZaprosili nasReklamaOchrona prywatnościWspółpracaRegulamin Katalogu FirmKontakt z nami
©2010 4Trucks.pl - Ciężarówki w sieci. Portal kierowcy.
Realizacja: Extend Media